Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar nu pot sa nu remarc o legatura strinsa intre evolutia sarcinii doamnei Ridzi si evolutia dosarelor sale la DNA. De mentionat ca sarcina a aparut brusc dupa ce procurorii au deschis dosarul “2 Mai”, cineva destept spunandu-i probabil ca cea mai buna strategie impotriva anchetelor ar fi sa prezinte public o sarcina cu probleme, cu multe drumuri la medic si care (scuze pentru insinuare) poate sa si dispara la un moment dat, din cauze medicale grave.
De altfel, veti vedea din evolutia sarcinii, declarata de madam in presa, ca este intr-adevar una cu mari probleme
1 octombrie 2009, Libertatea: “Monica Iacob-Ridzi, a declarat, în exclusivitate pentru Libertatea: “Foarte puţină lume ştie acest lucru, şi anume că sunt însărcinată. Doar familia şi acum voi. Aşa a vrut Dumnezeu, să ne ajute să trecem mai uşor peste toate aceste scandaluri. Eu şi soţul meu, care e în al nouălea cer, nu planificasem nimic, pur şi simplu s-a întâmplat. După opt ani de căsnicie, ne pierdusem speranţa că vom mai fi părinţi”. Sarcina are puţin peste două luni, dar e deja una cu mici probleme, întrucât deputata are, după cum ne spune, o stare generală proastă, iar medicul i-a recomandat, pentru o perioadă, repaus total”
27 noiembrie 2009, Inpolitics: “Surse din anturajul tinerei pedeliste, acuzata ca a i-a facut Elenei Basescu campanie, la europarlamentare, pe bani publici, ne-au dezvaluit ca starea de sanatate a Monicai Iacob Ridzi este, in general, “una proasta”, medicii fiind retinuti in ceea ce priveste viitorul sarcinii. De altfel, potrivit acelorasi surse, pedelista a intampinat neajunsuri inca din a doua luna a sarcinii, problemele medicale fiind, insa, din pacate, departe de a fi rezolvate. Mentionam ca Monica Iacob Ridzi a ramas insarcinata exact in timpul derularii activitatii comisiei de ancheta care investiga maniera in care pedelista a platit cu o caruta de bani, in plina criza financiara, ridicarea unei scene pentru celebrarea Zilei Tineretului”.
Si, ce sa vezi, astazi, cind a aparut un nou dosar in care madam e acuzata de deturnare de fonduri, declaratie pentru Gandul, de la insarcinata bolnava: “Contacată de Gândul pentru a i se cere o replică faţă de noua solicitare a DNA, fostul ministrul al Tineretului şi Sportului a declarat că: “Nu ştiu absolut nimic, sunt însărcinată în luna a şaptea, şi nu mă simt bine, de dimineaţă am fost la doctor. Am aflat şi eu de noul dosar din relatările presei”.”
Sarcina Monicai Ridizi este, evident, subiect de birfe in PDL, rautaciosii sai colegi spunind ca “se intreaba si ei cind o sa anunte Monica ca a pierdut sarcina”. Si ca daca n-ar veni pe la Parlament cu burta in fata, ar crede ca e o sarcina falsa (ca a Monei de Freitas, sotia fostului deputat PDSR Gabriel Bivolaru, care, in perioada cind erau anchetati pentru devalizarea BRD, a fost insarcinata vreo 3 ani, ca elefantii). Si mai spun pedelistii – vai, ce nemernici – ca si sotul Monicai, Tiberiu Iacob Ridzi, primarul de la Petrosani, fost sef al PDL Hunedoara, a fost lovit brusc de gripa porcina exact dupa alegerile prezidentiale pe care le-a pierdut cu brio in judet, si n-a mai iesit din casa o luna de zile pe caz de boala, ca sa nu fie tras la raspundere pentru rasunatoarea infringere.
Daca as fi ziarul Libertatea, mi-as pune pe prima pagina un titlu rosu: “Ridzi, arata-ne perna!”
)

Pur si simplu jurnalist. De 13 ani. Acum la Jurnalul National, dupa 2
ani la Cotidianul. Inainte la Romania Libera si National, un ziar care
a fost cindva. Imiduc viata de 13 ani printre politicieni, am petrecut mai mult timp
vorbind cu Geoana sau Hrebenciuc decat cu mama, si am trait mai mult la
Casa Poporului si la Casa Presei decat la mine acasa. Ceea ce nu este
rau, Casa Poporului este mult mai frumoasa decat garsoniera mea :)


February 9th, 2010 at 5:58 pm
Postarea ca postarea, dar poza care o insoteste face toti banii. De unde le gasiti?
February 9th, 2010 at 7:53 pm
elena udrea este insarcinata pe bune, insa…
February 9th, 2010 at 7:57 pm
@Istan, asta e o poanta sau un pont?
February 9th, 2010 at 8:36 pm
@Adriana Dutulescu
La asa postare, n-am nii o remuscare sa va urez un cancer pe bune!
February 10th, 2010 at 11:35 am
Sa arate actele medicale!
http://victorionescu.wordpress.com/2010/02/10/cand-doi-se-bat-al-treilea-castiga/
February 10th, 2010 at 11:59 pm
Ii sugerez Dnei. Ridzi sa declare la pierderea sarcinii “technically it was not sex”.